“Minik Parmakların Müziğe Dokunuşu” Piyano Resitali

0

Genç sanatçılarımızdan Nilüfer Güzel; 16 Mayıs 2018 Çarşamba saat: 21:00'de Karşıyaka Belediyesi Ahmet Priştina Kültür Merkezi'nde piyano eğitimi verdiği öğrencileri ile  bir ilke imza atarak "Minik Parmakların Müziğe Dokunuşu" projesini Yıl Sonu  Konseri ile İzmirli sanatseverlerle buluşturuyor.
"Siyah beyaz tuşların başında, rengarenk pırıl pırıl çocuklarla buluşmak ister misiniz?"

Biz hazırız ..Karşıyaka Belediyesi Ahmet Priştina Kültür Merkezi Piyano öğrencilerinin "Minik Parmakların Müziğe Dokunuşu"Yıl sonu Piyano resitalinde buluşmaya ne dersiniz..gurur ve heyecanla herkesi bekleriz.
                          Minik Parmakların Müziğe Dokunuşu" Yıl sonu Piyano Resitali
                                                          16.05.2018 Çarşamba, saat 21.00
                                                            Ahmet Priştina Kültür Merkezi
Belediyesi Ahmet Priştina Kültür Merkezi Piyano öğrencilerinin "Minik Parmakların Müziğe Dokunuşu"Yıl sonu Piyano Resitali/1 6.05.2018Nilüfer GÜZEL-Özgeçmiş
"Nilüfer Güzel: Ankara doğumluyum. Ailemde gerekse akrabalarımın çoğu müzikle uğraşıyor her evde bir enstüman çalan vardı. Babam herşey çalar çocukluğumdan itibaren müziğin içinde büyüdüm. Evde hiçbir zaman müzik eksik olmadı, Ortaokulda  başladı müzik serüvenim aslında geç başladı.  Solfej ve şarkı söylemeye müzik öğretmenim yönlendirdi koro ve müzik.
Öyle bir yol ayırımına geldim ki liseden sonra üniversiteye mi gitmeliyim? Yoksa Konservatuvara mı?Bir ara psikoloji okumak istiyordum. Özellikle pedagoji alanına, çocukları çok sevdiğim için ilgi duyuyordum,yapabilir miyim dedim açıkçası,
Bunun tek sırrı var, önce istemek ve sonra çok çalışmak. Bunu yapmaya karar vermek!!!!!. Önemli olan hedefi tayin edebilmek, sonrası geliyor zaten, lisede müzik öğretmenimin Konservatuvar okumam için yönlendirdi ailemle konuştu ,ailem çok taraftar değildi memur zihniyeti vardı. Öğretmen olmamı istediler, ilk yılımda şehir dışını kazanınca göndermediler sonraki yılımda  1 yıl Konservatuvara hazırlandım dilden ve piyano dersleri aldım.
En büyük desteğim Aylin Odabaşı ve Çinli piyano hocası Nuri Mahmut piyano dersleri aldım emeklerini unutamam, bir öğrenci gibi tüm derslere katıldım. 2001 yılında Ege Üniversitesi Devlet Türk  Müsikisi  Konservatuvarı'ndan mezun oldum ve özel okullarda Müzik öğretmenliği yaptım. Uzun yıllar ve müzik zümre başkanlığı bu sürede yabancı hocalarla çalışma sansım oldu ve piyano eğitimim devam etti. Bu dönemde il ve ilçe dereceleri, Türkiye capında 2 kez mansiyon ödülleri aldı öğrencilerimiz. Sonra kendimi Karşıyaka  Belediyesi ile tanışma şansını yakaladım 4 yıldır ve hâlâ  Karşıyaka Belediye Konservatuvarı'nda devam etmekteyim.
Karşıyaka Belediye Konservayuvarı'nda hoşça zaman geçirmek; gerekse  piyano eğitimimizde günümüz çağdaş müzik eğitim evreninde kullanılan öğretim yöntemlerinden Carl Czerny, Beyer vb.. başlangıç ve ileri seviye çalışmaları temel olarak alınmıştır.
Piyano eğitimine mümkün olduğunca erken yaşlarda başlanması önerilmekle birlikte her yaşta öğrenci almaktayız. Karşıyaka Belediye Konservatuvarı'nda, profesyonel eğitmenler tarafından verilen kursun amacı, doğru piyano eğitimi vermenin yanısıra öğrencinin işitme duygusunu, ritm duygusunu güçlendirmektir. Piyano çalım teknikleri (gamlar, arpejler, akorlar ve eserler) ile beraber temel müzik teorisi konusunda bilgilenme fırsatı sunuyoruz. Batı müziğinin ana enstrümanlarından piyanoyu öğrenirken evrensel müziğin seçkin örnekleriyle buluşan kursiyerler; müzik kültürlerini geliştirmek konusunda da kurslarımızdan faydalanıyorlar,
Haftalık Ders Saatleri: Piyano eğitimlerimiz birebir özel ders şeklinde 30 dakika yapılmaktadır."

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
Bilgi: Nilüfer Güzel

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.