Mozarthaus Sanat ve Konser Evi 2017 Nisan ayı Etkinlikleri

0

Ankara'nın ilk ve tek butik konser evi olan Mozarthaus Sanat ve Konser Evi, piyanist Ilgın Salman ve Koray Okyay tarafından Aralık 2013'te kuruldu. Haftalık olarak butik konserlerin düzenlendiği özel bir konser salonu bulunan Mozarthaus’ta, sahne ile seyirci arasındaki mesafe ortadan kaldırılarak, dinleyicilerin sanatçılarla içiçe olabilecekleri sıra dışı bir konser deneyimi sunuluyor. 
Haftalık olarak düzenlenen klasik müzik konserlerinin yanısıra, açıklamalı klasik müzik dinletileri, müzikal ve film müziği geceleri, caz ve etnik müzik konserleri gibi farklı projeler de Mozarthaus’un etkinlik programında yer alıyor. Klasik müzik konserleri kapsamında ise resitaller, oda müziği konserleri ve şan dinletileri bulunmakta…
Kuruluşundan bu güne 200’den çok etkinliğe evsahipliği yapan Mozarthaus’un en büyük amacı, Avrupa'da yaygın olan ev konserleri konseptini ülkemize taşıyarak, müzikseverlere zevkli ve seçkin bir konser mekanı sunabilmektir.Yeni  neslin başarılı piyanisti Başar Can Kıvrak, Sergei Rachmaninov’un 144. doğum gününe ithaf edilen bu özel gecede Beethoven, Brahms ve Rachmaninov’un solo piyano yapıtlarından oluşan zengin bir program ile Mozarthaus’a konuk oluyor.
01.04.2017
Resital Programı:
J.Brahms |   Dört Piyano Parçası, Op.119
-Intermezzo. Adagio
-Intermezzo. Andantino un poco agitato
-Intermezzo. Grazioso e giocoso
-Rhapsody. Allegro risoluto
L.van Beethoven |  Piyano Sonatı No.30 Op.109, Mi Majö
-Vivace ma non troppo – Adagio Espressivo
-Prestissimo            
-Andante molto cantabile ed espressivo
S.Rachmaninoff |  Prelude Op.32 No.8, la minör
Prelude Op.32 No.10, si minör  
Etude-tableau Op.39 No.1,do minör
Prelude Op.32 No.12, sol diyez minör
Etude-tableau Op.39 No.9, Re Majör
Başar Can Kıvrak, piyano
2008 yılında girdiği Moskova Çaykovski Devlet Konservatuarını, 2012 Mayıs ayında, Elisso Virsaladze’nin sınıfında, en yüksek dereceyle (kırmızı diplomayla) bitiren Başar Can Kıvrak, eğitim hayatı boyunca çeşitli ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödüller kazanmıştır. Kıvrak, orta öğrenimini Ankara Özel Tevfik Fikret Lisesi’nde tamamladı. On yaşından itibaren iki yıl Ozan Bilen ile piyano çalıştı. 2000-2001 yıllarında Emre Şen ile çalışmalarının ardından 2001-2002 Öğretim yılında Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Lisesi’nde Namık Sultanov ile çalıştı ve bir dönem sonra Gülnara Aziz’in öğrencisi oldu. 2004 yılında girdiği Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Piyano bölümünden Gülnara Aziz’in öğrencisi olarak 2008 yılında mezun oldu. 2002 Ekim ayında İstanbul’da düzenlenen 1. Uluslararası Ferdi Statzer Piyano Yarışmasında Üçüncülük ödülü, 2004 Aralık ayında “Yamaha Bursu” ve 2005 Nisan ayında Sofya’da düzenlenen 2. Uluslararası Genç Virtüözler Piyano Yarışmasında "Grand Prix" (Büyük ödül) 
kazandı. Gülsin Onay, İdil Biret ve Emre Elivar'la sıklıkla çalıştı. Trt Ankara Radyosu için birçok kayıt yapmış olan Başar Can Kıvrak, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Filarmoni Antalya, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası, Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası ve Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ile solist olarak konserler verdi.  Antalya Uluslararası Piyano Festivali, Lefkoşa Uluslararası Piyano Festivali, Ankara Uluslararası Müzik Festivali, Gümüşlük Uluslararası Müzik Festivali gibi festivallerde konserler vermiş olan Kıvrak, akademik çalışmalarına ve konser kariyerine devam etmektedir.
Keman sanatçısı Erman Türkili ve piyanist Iraklı Chumburidze, keman ve piyano eserlerini Barok Dönem’den günümüze uzanan bir süreçte ele alarak, açıklamalı olarak müzikseverler ile buluşturacakları özel bir resital ile Mozarthaus’a konuk oluyor.

5 Nisan 2017 tarihli Dr. Erman Türkili, keman, Iraklı Chumburidze, piyano Resitali İPTAL EDİLMİŞTİR
G. Tartini / I. Chumburidzde |  Keman Sonatı Bg.5, sol minör “Şeytan Trili” 
L. van Beethoven | Keman ve Piyano Sonatı No.8, Op.30 No.3, Sol Majör
I. Chumburidzde | Varyasyonlar 
Timur Selçuk | Lozan & Oyan 
J. Brahms | Keman ve Piyano için Scherzo 

DR. ERMAN TÜRKİLİ, keman
1995 yılında Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarında keman eğitimine Dania Kainova ile başlayan Erman Türkili, Ortaokul, Lise ve Üniversite eğitimini aynı Üniversite’de tamamlamıştır. Erken yaşta orkestra solistliği deneyimine sahip olan sanatçı, Türkiye’nin birçok şehrinde solo ve oda müziği konserleri vermeye devam etmiştir. 2005 yılında, Amerika’da bulunan Pittsburgh State University’den aldığı asistanlık teklifi üzerine, Lisansüstü çalışmalarını değerli Türk keman sanatçısı ve akademisyeni olan Prof. Selim Giray ile devam etti. İlk gittiği yıllardan itibaren, katıldığı yarışmalarda birincilik ve ikincilik ödüllerinin sahibi olan Türkili, son olarak Amerika’da ASTA (American String Teachers Association) kuruluşunun düzenlediği yarışma sonucu Amerika’da seçilen 52 kemancıdan biri oldu. Lisansüstü çalışmalarının hemen ardından doktora eğitimini tamamlaması için Florida State University’den en yüksek dereceden verilen asistanlık teklifini kabul eden sanatçı Doktora çalışmalarını New York Filarmoni, Dallas Senfoni gibi önde gelen Amerikan orkestraların başkemancısı olan Prof. Eliot Chapo ile tamamladı. Doktora eğitimini 3,5 sene gibi çok kısa bir sürede bitiren sanatçı, 26 yaşında Doktor unvanına sahip oldu. Eğitim alanında yaptığı araştırmalar neticesinde, 2009 senesinde keman ve genel anlamda müzik eğitiminde kullanılabilecek daha önce yapılmamış yenilikçi bir eğitim metoduna imza atarak, Amerika’da kendi kurduğu eğitim merkezlerinde, keman da eğitimi 2,5 yaşına kadar indirerek, erken yaşta yüzlerce çocuğun klasik müzik eğitimine başlamasını sağlamıştır. Akademik çalışmalarının yanı sıra, Tarihi Osmanlı müziği ile de ilgili çalışmalar yapan sanatçı, son olarak uluslararası bir grup olan Barok Müzik ikilisi olan ClaViolin ve  Alla Turca Kollektif’in kurucularındandır. 2014 yılında İstanbul’da 103 yıllık bir Rum köşkünde ‘Bilim ve Sanat Köşkü’nü kuran Dr. Türkili, çocuklar ile olan bilim ve sanat çalışmalarına Türkiye genelinde projeleri ve eğitimleri ile  devam etmektedir. 

IRAKLI CHUMBURIDZE, piyano
Gürcü piyanist Irakli Chumburidze 1985’te Tiflis’te doğmuştur. 1992-2003 yılları arasında Gürcistandaki Tbilisi Z.Paliashvili Müzik Okulunda, Profesör Manana Baratashvili ve Lali Rcheulishvili’nin öğrencisi olmuştur. Chumburidze sahneye ilk defa beş yaşındayken adım atmıştır. Yedi yaşındayken ise orkestrayla sahneye çıkmıştır. Ve orkestrayla Handel’in piyano ve oda orkestrası için olan konçertosunu çalmıştır. 2003’te Tbilisi V. Saradjishvili Devlet Konservatuarında Prof. Revaz Tavadze’nin sınıfında eğitimini tamamlamış ve 2007’de diplomasını almıştır.
Yaptığı odisyonda tam burs kazanan Chumburidze eğitimini saygın bir eğitim kurumu olan Royal College of Music’te ünlü piyanist Prof. Dmitri Alexeev devam ettirmiştir.Chumburidze 2011’de Almanya’ya taşınmış ve Hochschule für Musik Freiburg’da ünlü piyanist Prof. Michael Leuschner ile çalışmıştır.
Chumburidze’nin barok dönemden başlayıp çağdaş döneme kadar olan eserlerin yanı sıra, solo, oda müziği, piyano konçertoları ve düetlerini kapsayan geniş bir repertuarı vardır.
Irakli Chumburidze birçok uluslar arası piyano yarışmalarına katılmış ve ödüller almıştır.-International Piano Competition for Young Muisicians-(Hollanda, Enschede)-Rome International Piano Competition-Leeds and Scottish International Piano Competitons.
Chumburidze, Gürcistan, Türkiye, İngiltere, İskoçya, Hollanda, İspanya, İtalya, İsviçre, Çin ve Tayvan’da resitaller vermiştir.Irakli Chumburidze aynı zamanda bestecidir. Piyano ve oda müziği için Gürcü halk müziği ve caz’dan ilham alarak besteler yapmaktadır. İlk bestelerinden biri olan “Variations op.1” ilk olarak 2014’te çalınmıştır ve seyirci tarafından büyük beğeni kazanmıştır.
Chumburidze şu anda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında eğitim vermektedir.
Bariton Berkcan Akıncı ve Semih Aşık, piyanist Gülüm Sürmen Ötenel eşliğinde Verdi, Tchaikovsky Puccini, Donizetti, Bellini, Mozart, Obradors, Falla, Ada ve Saygun’un eserlerinden derlenen zengin bir programla, 8 Nisan Cumartesi akşamı Mozarthaus’a konuk oluyor.

Bariton Berkcan Akıncı ve Semih Aşık, piyanist Gülüm Sürmen Ötenel eşliğinde Verdi, Tchaikovsky Puccini, Donizetti, Bellini, Mozart, Obradors, Falla, Ada ve Saygun’un eserlerinden derlenen zengin bir programla, 8 Nisan Cumartesi akşamı Mozarthaus’a konuk oluyor.
8 Nisan 2017 Cumartesi, saat: 20:00
BERKCAN AKINCI, bariton
SEMİH AŞIK, bariton
GÜLÜM SÜRMEN ÖTENEL, piyano

BERKCAN AKINCI
1987 yılında Ankara’da doğdu. İlköğrenimini Süleyman Uyar İlköğretim Okulu’nda orta öğrenimini ise Kılıçarslan Lisesi’nde tamamladı. İlköğreniminden itibaren özel korolarda Korist ve Solist Sanatçı olarak görev aldı. 2006 yılında Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Bas Tuncay KURTOĞLU ile profesyonel şan çalışmalarına başladı ve aynı sene Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Sahne Sanatları Bölümü, Opera Şarkıcılığı Ana Sanat Dalı’na ikincilikle ve burslu olarak kabul edildi. Lisans eğitimi süresince Merih KAZBEK ile şan, Prof. Ali Sevgi ile solfej ve armoni, Erdoğan OKYAY ile Koro, Gülüm ÖTENEL ile Korrepetisyon, Edip ARMAN ile Lied, Kantat ve Oratoryo yorumu çalışmış; okulu bünyesinde de başarılı konserler vermiştir. 2012 yılında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek Lisans eğitimini Tenor Prof. Mustafa YURDAKUL ve Piyanist Yrd. Doç. Gülüm ÖTENEL ile tamamladı. Yüksek Lisansı sırasına Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 
2016 yılından beri yine aynı bölümde Öğretim Görevlisi olarak görev yapmaktadır. Sanat hayatı boyunca birçok yarışma, masterclass ve yarışmaya katılan, katılım sertifikaları ve onur belgeleri almaya hak kazanan AKINCI akademik kariyeri yanında solo konser kariyerine de devam etmektedir.

SEMİH AŞIK 
Sanatçı 1988 yılında Rize'nin Pazar ilçesinde doğdu. Müzik yaşamına Kırıkkale Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde başladı. 2006 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarının sınavını kazanıp; 2014 yılında Yüksek şeref öğrencisi olarak mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca sırasıyla Die Kluge ( The King ) , Gianni Schicchi ( Gianni Schicchi ) , Elisir D’amore ( Belcore ) Le Nozze Di Figaro ( Cont ) rollerini seslendirdi. Ayrıca Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrasıyla birlikte verdiği konserlerde birçok kez solist olarak görev aldı.  2008 – 2015  yılları arasında Ankara Devlet Opera ve Balesinde, La Boheme , Tosca , Attila , Tannhauser , Carmen , Rigoletto ,Macbeth , Yarasa , Die Csardasfürstin , Venedikte bir gece , The Fantasticks gibi eserlerde yine Solist ve Korist sanatçı olarak görev yaptı. 2015'in Haziran ayında ilk kez katıldığı  17. Siemens  Opera yarışmasında ikincilik ödülü alan Aşık;  Pekin Kırgız , Serkan Kocadere ve Serhat Konukman gibi isimlerle teknik ve yorum üzerine çalışmıştır. Eğitimine Yüksek Lisans Öğrencisi olarak Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarında devam eden sanatçı ; 2015 Yılından itibaren TRT Ankara Radyosu sanatçısı olarak sanat hayatına devam etmektedir.

GÜLÜM SÜRMEN ÖTENEL
Piyano eğitimine altı yaşında başlayan Gülüm Ötenel, 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Piyano Bölümünü kazanarak, on yıldan oluşan konservatuvar eğitimi süresince piyano çalışmalarını Prof. Ayşe Savaşır ile sürdürdü. Orkestra ve koro şefi Walter Strauss ile de müzikal yorum çalıştı.Piyano eğitimine 2000-2003 yılları arasında Almanya Hannover Hochschule für Musik und Theater’da Prof. Bernd Goetzke ile devam etti. Almanya ve Belçika’ da birçok resital ve oda müziği konserleri verdi. 2004 yılından itibaren Yüksek Lisans eğitimine Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’ nde Prof. Ersin Onay ile başladı. 2006 yılında Yüksek Lisans eğitimini tamamlayarak aynı yıl Doktora (Sanatta Yeterlik) çalışmalarına Prof.Ersin Onay ile devam etti. 2005 yılından bu yana İstanbul, Ankara, Malatya, İsviçre; Bern Türk Büyükelçiliği’nin himayelerinde Bern Konservatuarı’nda resitaller verdi. 2006 yılında kurulan ve halen aktif olan Anka Trio ile İzmir, Ankara ve Eskişehir’de oda müziği 
konserleri yaptı.(Anka Trio: Piyano, Gülüm Sürmen, Obua, Ayşe Sezer;Antalya Devlet Konservatuarı Öğretim Üyesi, Fagot, Engin Güngördü; Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestrası Sanatçısı). Vladimir Ashkenazy , Kamran İnce, Peter Breiner gibi müzisyenlerle birlikte çeşitli konser ve kayıtlarda çalışma fırsatı buldu. TRT Ankara Radyosu için Chopin ve Liszt’in eserlerinden oluşan bir radyo bandı hazırladı. 2008 yılı Mart ayında Estonyalı Şef Anu Tali yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası ile Liszt 1.Piyano Konçertosunu icra etti. 2009 yılında Doktora (Sanatta Yeterlik) eğitimini Prof.Ersin Onay ile tamamlayan Gülüm Ötenel, 2003 yılından beri nefesli ve yaylı sazlar eşlikçiliği, şan korrepetitörlüğü ve piyano öğretmenliği yapmaktadır. Gülüm Ötenel, 2010 yılından itibaren  çalışmaya başladığı Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ nda öğretim üyesidir ve görevine  Yardımcı Doçent olarak devam etmektedir.
Almanya'da gerçekleşen Duo Gitar yarışmalarında ödüllere layık görülen başarılı gitar ikilisi Ozan Coşkun ve Cem Çeliksırt, İspanya ve İtalya‘dan Anadolu ezgilerine uzanan zengin bir programla, 12 Nisan Çarşamba akşamı Mozarthaus’a konuk oluyor.
12 Nisan 2017 Çarşamba, saat: saat: 20:00
OZAN COŞKUN, gitar
CEM ÇELİKSIRT, gitar

Konser Programı:
J. RODRIGO  |  Generalife'nin Bahçesi‘ne Doğru
M. GIULIANI   |  Rossiniana Op.119 (Cem Çeliksırt, gitar)
C. ÜSTÜNTAŞ |  İndim Yarin Bahçasına (Elazığ)
J. RODRIGO    |  Üç İspanyol Parçası (Ozan Coşkun, gitar)
– ARA –
E. GRANADOS     |  Şiirsel ValslerC. DOMENICONI  |  Harem Hayaleti (2016) Türkiye'de ilk seslendiriliş
J. RODRIGO         |  Tonadilla (Cem Çeliksırt & Ozan Coşkun, gitar)

Detmold eğitim sürecinde tanışan Ozan Coşkun ve Cem Çeliksırt, Gran Guitarra Quartett bünyesinde ilk defa birlikte çalmaya başlamış ve daha sonra gitar ikilisi olarak repertuarlarını genişletmeye karar vermişlerdir. Almanya'da Duo Gitar yarışmalarında ödüllere layık görülen ikilinin Türkiye turnesi için Carlo Domeniconi'nin 2016 yılında bestelediği “Harem Hayaleti„ isimli eserin Türkiye'deki ilk seslendirilişini Mozarthaus’ta gerçekleştireceklerdir.

OZAN COŞKUN
1988 Nürnberg dogumlu Ozan Coskun, küçük yaşta müziğe basladi, kendisi de müzisyen olan  babası sayesinde Türk Halk Müziği ve ud ile tanıştı. İlk gitar derslerine 14 yaşında Sanel Sabitovic ile başlayan Coşkun, Carlo Domeniconi ile devam ettirdiği çalışmaları onu gitara daha da yakınlaştırdı. 2007 yılında Detmold Müzik Akademisi'nde Prof. Dale Kavanagh'in gitar sınıfına girdi ve 2011 yılında yüksek başarı ile mezun oldu. Eğitimi süresince önemli ödüller kazanan Ozan Coşkun, 2016 yazında Münih Müzik Akademisi'nda eğitim vermekte olan Prof. Franz Halasz'in sınıfından Solistlik Master Diploması almaya hak kazanmıştır.

CEM ÇELİKSIRT
Türkiye'nin yetiştirdiği önemli gitaristlerden 1987 Bafra doğumlu Cem Çeliksırt, gitar ile 11 yaşında  Mersin'de tanıştı. Utku ve Mehmet Özkanoğlu ile başlayan çalışmalarını 2016 yılında Almanya'nın  Detmold Müzik Akademisi'nde Sanatta Yeterlilik diploması ile tamamladı. Detmold Oda Orkestrası, Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, Başkent Orkestrası, Lukas David Ensemble, Amadeus Guitar Duo gibi müzisyen ve orkestralarla birlikte sahneye çıkan Çeliksırt, Gevelsberg, Iserlohn (Almanya), Hamilton (Kanada), Barcelona (İspanya), Ankara  ve daha pek çok  festivalde sahne almıştır.
TRIO BA, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek konserler serisinde, Ludwig van Beethoven’in tüm piyanolu üçlülerini, 2016-2017 konser sezonunda Ankara’nın seçkin klasik müzik mekanı Mozarthaus’ta yorumluyor.TRIO BA, 2016 Mayıs ayında, Beethoven'ın keman,viyolonsel ve piyano için bestelediği tüm yapıtları seslendirme fikri ile Başar Can Kıvrak, Özgür Baskın ve Gökhan Bağcı tarafından kuruldu. Toplam 14 eserden oluşan bu 5 konserlik uzun soluklu maratonda müzikseverler, Beethoven'ın keman, viyolonsel ve piyano için bestelemiş olduğu tüm triolarının yansıra, piyanolu üçlü için varyasyon setlerini, tek bölümlü eserlerini ve bestecinin keman-viyolonsel-piyano için uyarlamış olduğu yapıtların tamamını dinleyebilecekler.
TRIO BA, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek konserler serisinde, Ludwig van Beethoven’in tüm piyanolu üçlülerini, 2016-2017 konser sezonunda Ankara’nın seçkin klasik müzik mekanı Mozarthaus’ta yorumluyor.TRIO BA
ÖZGÜR BASKIN, keman
GÖKHAN BAĞCI, viyolonsel
BAŞAR CAN KIVRAK, piyano
Konser Programı:
L. van Beethoven  |   Piyanolu Üçlü için Allegretto WoO 39 – Si Bemol Majör  
-ara- 
L. van Beethoven  |   Piyanolu Üçlü WoO 38 – Mi Bemol Majör  
L. van Beethoven  |   Senfoni No.2 (Op.36) (besteci tarafından piyanolu üçlü için uyarlama) 

Özgür Baskın, keman
Özgür Baskın, 1982 yılında İzmir'de doğdu. 1993 yılında Prof. Ferhang Hüseyinov ile Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarında keman eğitimine başladı. 1995 yılında Rotary Kulübü'nün düzenlediği müzik yarışmasında birincilik ödülü aldı. 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Prof. Viktor Pikayzen ile çalışmaya başladı. 1998 yılında Kültür Bakanlığı Keman Yarışmasında birincilik ödülü ve aynı yıl T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi ve Sedat¬Güzin Gürel Bilim ve Sanat Vakfı tarafından düzenlenen Uluslararası Keman Yarışmasında birincilik ödülü aldı. 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarından mezun oldu. 2002¬2003 eğitim yılında İş Bankasının vermiş olduğu eğitim bursu ile eğitimine Rostock Müzik Akademisinde Prof.Petru Munteanu'nun sınıfında devam etmiştir. 2004¬2006 yıllarında “Grazyna ve Kiejstut Bacewicz” Lodz Müzik Akademisinde lisansüstü çalışmalarını Prof. İwona Wojciechowska'nın öğrencisi olarak tamamlamıştır. Halen Başkent Üniversitesi Orkestra Akademik Başkent üyesidir.

Gökhan Bağcı, viyolonsel
1990 yılında Antalya’da doğdu. Profesyonel viyolonsel çalışmalarına Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Lisesi'nde başlayarak tam burslu olarak Arthur Rahmatulla'nınsınıfından mezun oldu. 2011 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Prof. Ozan Tunca'nın sınıfından mezun oldu. Güher &Süher PEKINEL Ondilene işbirliğiyile, "Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler” projesi kapsamında, Leipzig Hochschule für Musik und Theater’da Prof. Peter Bruns’un sınıfına kabul edildi ve 5 ay düzenli olarak derslere katıldı.Jungenc Philharmonic Orchestra ve Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası ve Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası'nın viyolonsel grup şefliğini üstlenen Bağcı, İstanbul Uluslararası Gençlik Orkestraları Festivali , Berlin Young Europe Festival, Festival of the Nations, İstanbul Müzik Festivali, Ankara Müzik Festivali ve Brunckner Festival’lerinde görev aldı. İstanbul Akbank Oda Orkestrası, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Samsun Devlet Opera ve Balesi, 
Ankara Filarmoni, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestra, Orkestra Ankara ve Bilkent Senfoni Orkestrası'nda konuk sanatçı olarak görev aldı.15.Uluslararası Genç Müzisyenler Oda Müziği Yarışması’nda grubu ile birinciliği bulunmaktadır.2012 yılındaHezarfen Ensemble’a davet edilen Bağcı, Micheal ELLISON’un “Mevlana, Say I am” çağdaş oda operasının Türkiye prömiyeri, Rotterdam Operadagen’da ise Dünya Prömiyerini gerçekleştirdi ve aynı zamanda cd kaydında yer aldı. İrlanda Modern Müzik Topluluğu Yurodny Ensemble ile 22.Akbank Caz Festivali ve Hezarfen Ensemble Avrupa turnesi, Maerz Müzik Festivali kapsamında Berlin Philharmonic Kammermusiksaal, Berlin Haus der Festspiele’de konserler gerçekleştirdi.6. Kapadokya Müzik Festivalinde Sibel Köse ve Dave AllenTrio ile birlikte KK Jazz Yaylı Dörtlüsünde yer aldı.Balazs Mate, Ruth Phillips, Mauro Valli, Peter Bruns, Johannes Moser, Wolfgang Boettcher, Benyamin Sönmez, Çağ Erçağ, Şölen Dikener, Ozan Tunca ile viyolonsel, Ellen Jewett, Özcan Ulucan, Orhan Ahıskal, Ruşen Güneş, Harald Herzl oda müziği kurslarında aktiv olarak katılan Bağcı, her yıl düzenli olarak Klasik Keyifler, Orkestra Akademik Başkent, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası,Hezarfen Ensemble, Oktopus Ensemble, Agso Kuartet, Ulus Oda Orkestrası ve Ankara Gençlik Senfoni Orkestra’sı ile düzenli olarak konserlere katılmaktadır.

Başar Can Kıvrak, piyano
2008 yılında girdiği Moskova Çaykovski Devlet Konservatuarını, 2012 Mayıs ayında, Elisso Virsaladze’nin sınıfında, en yüksek dereceyle (kırmızı diplomayla) bitiren Başar Can Kıvrak, eğitim hayatı boyunca çeşitli ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödüller kazanmıştır. Kıvrak, orta öğrenimini Ankara Özel Tevfik Fikret Lisesi’nde tamamladı. On yaşından itibaren iki yıl Ozan Bilen ile piyano çalıştı. 2000-2001 yıllarında Emre Şen ile çalışmalarının ardından 2001-2002 Öğretim yılında Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Lisesi’nde Namık Sultanov ile çalıştı ve bir dönem sonra Gülnara Aziz’in öğrencisi oldu. 2004 yılında girdiği Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Piyano bölümünden Gülnara Aziz’in öğrencisi olarak 2008 yılında mezun oldu. 2002 Ekim ayında İstanbul’da düzenlenen 1. Uluslararası Ferdi Statzer Piyano Yarışmasında Üçüncülük ödülü, 2004 Aralık ayında “Yamaha Bursu” ve 2005 Nisan ayında Sofya’da düzenlenen 2. Uluslararası Genç Virtüözler Piyano Yarışmasında "Grand Prix" (Büyük ödül) 
kazandı. Gülsin Onay, İdil Biret ve Emre Elivar'la sıklıkla çalıştı. Trt Ankara Radyosu için birçok kayıt yapmış olan Başar Can Kıvrak, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Filarmoni Antalya, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası, Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası ve Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ile solist olarak konserler verdi.  Antalya Uluslararası Piyano Festivali, Lefkoşa Uluslararası Piyano Festivali, Ankara Uluslararası Müzik Festivali, Gümüşlük Uluslararası Müzik Festivali gibi festivallerde konserler vermiş olan Kıvrak, akademik çalışmalarına ve konser kariyerine devam etmektedir.
TRIO BA, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek konserler serisinde, Ludwig van Beethoven’in tüm piyanolu üçlülerini, 2016-2017 konser sezonunda Ankara’nın seçkin klasik müzik mekanı Mozarthaus’ta yorumluyor.

Konser Tarihleri
I.   Konser (12 Kasım 2016 Cumartesi, Saat: 20.00)
II.  Konser (17 Aralık 2016 Cumartesi, Saat: 20.00)
III. Konser (25 Şubat 2017 Cumartesi, Saat: 20.00)
IV. Konser (15 Nisan 2017 Cumartesi, Saat: 20.00)
V.  Konser (3 Haziran 2017 Cumartesi, Saat: 20.00)
TRIO BA, 2016 Mayıs ayında, Beethoven'ın keman,viyolonsel ve piyano için bestelediği tüm yapıtları seslendirme fikri ile Başar Can Kıvrak, Özgür Baskın ve Gökhan Bağcı tarafından kuruldu. 14 eserden oluşan bu 5 konserlik uzun soluklu maratonda müzikseverler, Beethoven'ın keman, viyolonsel ve piyano için bestelemiş olduğu tüm triolarının yansıra, piyanolu üçlü için varyasyon setlerini, tek bölümlü eserlerini ve bestecinin keman-viyolonsel-piyano için uyarlamış olduğu yapıtların tamamını dinleyebilecekler.

TRIO BA
ÖZGÜR BASKIN, keman
GÖKHAN BAĞCI, viyolonsel
BAŞAR CAN KIVRAK, piyano
Etkinlik İçeriği:

1. Konser : Piyanolu Üçlü op.1 No.1 – Mi Bemol Majör  /  Piyanolu Üçlü op.11 – Si Bemol MajörPiyanolu Üçlü op.70 no.1- Re Majör "Hayalet"

2. Konser : Piyanolu Üçlü op.1 no.2 – Sol Majör  /  Piyanolu Üçlü için Varyasyonlar op.44 – Mi bemol     Majör  /  Piyanolu Üçlü op.70 no.2 – Mi bemol Majör 

3. Konser : Piyanolu Üçlü op.1 no.3 – Do Minör  /  Piyanolu Üçlü op.38 – Mi bemol Majör(L.van Beethoven: Nefesli Septet – besteci tarafından uyarlama) birleşiminden oluşan 

4. Konser : Piyanolu Üçlü için Allegretto WoO 39 – Si Bemol Majör  /  Piyanolu Üçlü WoO 38 – Mi Bemol Majör  /  Senfoni No.2 (Op.36) (besteci tarafından piyanolu üçlü için uyarlama) 

5. Konser : Piyanolu Üçlü için Allegretto , Hess48 – Mi Bemol Majör  /  Piyanolu Üçlü için Varyasyonlar (Ich bin der Schneider Kakadu) op.121a, sol minör  /  Piyanolu Üçlü op.97 – Si Bemol Majör "Archduke“ 
22 Nisan 2017 Cumartesi, saat: 20:00
DUENDE
CANAN ÖZGÜR, soprano
BERİL ÖZYAZICI, piyano

Duende, Tura’dan Saygun’a, Sun’dan Ada’ya pek çok usta bestecimizin eserlerini ‘Türkülerden Aryalara Türk Bestecileri Resitali’nde Mozarthaus’ta sizler için yorumluyor. Çağdaş bestecilerimize saygı niteliği taşıyan şan ve piyano resitalinde Duende, klasik batı müziği alanında Türkiye’yi temsil eden birbirinden etkileyici yapıtların yanı sıra kulaklarımızda yer edinmiş halk müziği örneklerinin modern düzenlemelerine de hayat verecek. 
2016 yılında düzenlenen Leyla Gencer’i Anma Konseri’nde ilk kez aynı sahneyi paylaşan soprano Canan Özgür ve piyanist Beril Özyazıcı bu birlikteliklerini ‘Duende’ adı altında devam ettirmeye karar verdiler. 
Duende, ‘bir sanat eserinin kişide yarattığı açıklanamaz fiziksel veya duygusal etki’, ‘yoğun bir duygu hali’, ‘ruhu olma’ anlamlarına gelir. Pek çok halk mitinde ‘peri’ anlamına gelen Duende’yi Federico Garcia Lorca ‘herkesin hissettiği fakat hiçbir filozofun açıklayamadığı gizemli güç, dünyanın ruhu, üretilen bir şeye karşı hissedilen tarifi olmayan, yepyeni duygular, bir mucizeye tanık olmanın vereceği ilahi coşku’ olarak ifade etmiştir. ‘Bütün sanat dalları duende sahibi olabilir, fakat müzik, dans ve şiir yaşayan bir beden tarafından canlandırıldığı için doğal olarak duende ile iç içedir’.
Konser Programı:
•  Erdal Tuğcular, “Sabahın Seherinde” 
•  Erdal Tuğcular, “Karahisar Kalesi”
•  Sayram Akdil, “Efem”
•  Aytekin Albuz, “Çalın Davulları” 
•  Yalçın Tura, “Menevşe Buldum Derede”
•  Yalçın Tura, “Kırmızı Gülün Alı Var” 
•  Yalçın Tura, “Hasretinle Yandı Gönlüm”
•  Ahmet Adnan Saygun, “ Horon” (Piyano solo)
•  Nazife Güran, “Hayalimdeki Bahçe” 
•  Nazife Güran, “Yarını Bekleyen Köy” 
•  Muammer Sun, “Seni Sevdim Diye”  
•  Yalçın Tura, Şeyh Galib’e Saygı kantatından arya “Aşk Bir Şem’-i İlahidir”
•  Selman Ada, Ali Baba ve Kırk Haramiler operasından Nurcihan’ın aryası “Ninni” 
•  Selman Ada, Aşkı Memnu operasından Firdevs’in aryası “Entrika Arya”

CANAN ÖZGÜR
Soprano Canan Özgür Robert Kolej’den mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı şan sertifika ve opera yüksek lisans programını tamamladı. Avusturya’da iki kez katıldığı International Summer Academy – University of Music and Performing Arts Vienna’da konserler verdi. İncesaz’ın “Geçsin Günler” adlı albümünde grupla çalıştı. Erasmus programıyla gittiği İtalya'nın Arrigo Boito Konservatuvarı’nın“Aşk İksiri” operasında rol aldı. İstanbul Avrupa Korosu ve Orkestra Prusart’ın Cemi’i Can Deliorman şefliğindeki Karl Jenkins “Stabat Mater” Türkiye prömiyerinde solist olarak sahne aldı. Borusan Müzik Evi, Aya İrini Müzesi, Avusturya Kültür Ofisi, Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu, Aksanat, Zorlu Performans Sanatları Merkezi gibi önde gelen sahnelerde performans gösterdi. Üyesi olduğu A Capella Boğaziçi ile yurt içi ve yurt dışında konserler verdi. İstanbul Üniversitesi’nde  “Şan Eğitiminde Rezonatör Bölge Kullanımı” yüksek lisans tezi için Prof. Güzin Gürel’le çalıştı. Müzik eğitimi yanında, Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği lisans ve araştırma görevlisi olarak Boğaziçi Üniversitesi Hesaplamalı Bilimler ve Mühendislik yüksek lisans programını tamamladı.
Çalıştığı eğitmenler arasında Burçin Savigne, Otilia Maria Radulescu İpek, Regina Schörg, Tobias Cambensy, Birgül Su Ariç, Doç. Şebnem Ünal, Anton Scharinger, Ayşe Sezerman Ünel, Adriana Cicogna, Roberto de Candia (şan) ve Prof. Güzin Gürel (şan pedagojisi) bulunmaktadır.Avrupa Korolar Federasyonu’nu (Europa Cantat) Türkiye’de temsil eden Koro Kültürü Derneği’nin iletişimden sorumlu yönetim kurulu üyesi ve bülten editörüdür. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı opera sanatta yeterlik programında “Ses Eğitimi ve Performans Kariyerinde İletişim ve Kimlik Yönetimi” tezi için Doç. Şebnem Ünal’la çalışmaktadır. Biruni Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi bölümünde öğretim görevlisidir.

BERİL ÖZYAZICI
1990 yılında İzmir'de doğan Beril Özyazıcı, piyano eğitimine 2000 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda  Öğr. Gör Seçil Akdil ile başlayıp, çalışmalarını 2008 yılına kadar sürdürmüştür. Daha sonra lisans eğitimi için gittiği Belçika Kraliyet Müzik Akademisi "Concervatoire Royal de Mons"da  sınıf atlayarak, lisans son sınıfa kabul edilmiştir. Lisans eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra, yüksek lisansa kabul edilen genç sanatçı, piyano çalışmalarına Prof. Dalia Ouziel, oda müziği çalışmalarına ise Prof. Guy Van Wass ile devam edip "Master Spécialisé” bölümünden dereceyle mezun olmuştur.
Bu süre içinde Karl-Heinz Kamerling, Hüseyin Sermet, Roland Krüger,   Shelia Arnold, İdil Biret, Vassily Lobanov,  Gülsin Onay, Özgür Aydın gibi seçkin piyanist ve pedagoglarla çalışma imkanı bulmuştur.Yurtiçi ve yurtdışında olmak üzere birçok konserler veren piyanist; Salzburg'da "Mozarteum Summer Akademie", Kapadokya'da "Klasik Keyifler Oda Müziği Festivali", Belçika'da "International Dinant Music Academy", Ayvalık'ta "International Music Academy",  Bodrum'da "Gümüşlük Uluslararası Klasik Müzik Festivali", İstanbul'da "Pera Piyano Festivali" ve Gaziantep'de "Piyano Şenlikleri" gibi festivallere katılıp, konserler vermiştir. Oda müziği ve solo konserler veren sanatçı, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Öğretim Görevlisi olarak çalışmakta ve aynı kurumda Doktora çalışmalarını Prof. Eser Bilgeman Şakir ile sürdürmektedir.
Ulusal ve uluslararası alanda  elde ettikleri başarılar ile gelecek vaadeden genç yetenekler Naz İrem Türkmen ve Kazım Kaan Alıcıoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konserinde zengin bir programla Mozarthaus’a konuk oluyor.
23 Nisan 2017 Pazar, saat: 20:00
Naz Irem Türkmen, keman
Kaan Alıcıoğlu, keman

Konser Programı:
A. Corelli  |  La Folia  
G. F. Handel | Sonat sol minör ( Andante – Allegro) 
P. Rode |  Caprice No.2 Ts. Kyui |  Perpetuum Mobile Op. 50, No. 12J. 
Hector Fiocco |  Allegro 
J. Massenet |  Meditation (Thais) (Naz Irem Türkmen)
J. S. Bach | Partita No.2, Sarabande-Fugue 
M. Ravel  | Tzigane  P. Sarasate | Zigeunerweisen 
W.A. Mozart | La Majör Keman Konçertosu No.5 (1. Bölüm) 
(Kaan Alıcıoğlu)
Program süresi: 65 dk.
NAZ İREM TÜRKMEN 
14 Temmuz 2006 yılında Istanbul da doğdu. Keman eğitimine Istanbul Devlet Konservatuarında Aslı Erdal ile 7 yaşındayken başladı. Salzburg Mozarteum, Istanbul Klasik Keyifler, Istanbul PERA Müzik Festivali ,Avusturya’da bulunan Zell an der Pram müzik merkezi, Bursa Müzik Festivali, BILSEM, Dusseldorf Palais Wittgenstein de konser verdi.  Mart 2016’da Sırbistan Müzik Pedagogları tarafından düzenlenen Uluslararası Internet Music yarışmasında kendi yaş katagorisinde birinci seçildi. Mayıs 2016 da Uluslarlarası Grand Virtuoso müzik yarişmasında birinci seçilerek, Salzburg Mozarteum da konsere davet edildi. Haziran 2016’da Kiev de düzenlenen Individualis keman yarışmasında kendi yaş kategorisinde birinci seçildi.Brigitte Steinschaden, Daniya Kainova, Mincho Minchev, Kirill Troussev ile master class çalışmalarına katıldı. Naz İrem TÜRKMEN Istanbul Devlet Konservatuarında eğitimine devam etmektedir. Aynı zamanda Istanbul Bilim ve Sanat Merkezi müzik bölümü öğrencisidir.KAZIM 

KAAN ALICIOĞLU
1999 yılında Ankara da doğdu. İlkokul 3. sınıfta yarı zamanlı, 4. sınıfta tam zamanlı olarak Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı'na Dania Kainova'nın öğrencisi olarak eğitimine başladı. Üç yıllık keman eğitimi ile Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası'yla Mozart'ın 1. Keman Konçertosu'nun ilk bölümünü Oistrakh kadansı ile 2010 yılında, 2013 yılında Sarasate Introduction and Tarantella'sını, 2015 yılında Saint-Saens Introduction and Capriccioso'sunu genç kuşak solistleri haftasında seslendirdi.Ayla Erduran, Cihat Aşkın, Atilla Aldemir, Tuncay Yılmaz, Alexander Markov, Barbara Gorzynska, Robert Szreder, Ellen Jewett, Dora Schwarzberg, Mincho Minchev, Lyutsia Ibragimova ve Itzhak Rashkovsky ile master class programlarına katıldı.Şu an Prof. Toğrul Ganiyev ile çalışmalarına devam etmektedir.
KATILDIĞI YARIŞMALAR:Berlin International Music Competition 2011 SFORZANDO  'Birincilik Ödülü'Paris International Music Competition 2012 WE PLAY TOGETHER 'Birincilik Ödülü'Slovakia/Dolny Kubin 16. International Music Competition Of Bohdan Warchal In The Playing Bow-String Instruments TALENTS OF EUROPE 'Üçüncülük Ödülü'Belgrad Internet  Music Competition  2011  'Birincilik Ödülü'10. Ukraine International Independent Music Competition INDIVIDUALIS  'Birincilik Ödülü'Italy/Florence International Music Competition 'Premio Crescendo' 2016 'Birincilik Ödülü'
Flütist Zeynep Keleşoğlu ve piyanist, kompozitör ve orkestra şefi Orçun Orçunsel’in oda müziği projesi “Duo Fidelis”, Debussy’den Orçunsel’e 20.Yüzyıl flüt / piyano eserlerinden derlenen zengin bir programla Mozarthaus’ta müzikseverler ile buluşuyor.
26 Nisan 2017 Çarşamba, saat: 20:00
ZeynepKeleşoğlu – Flüt
Orçun Orçunsel – Piyano

Konser Programı:
Claude-Achille Debussy  |  6 Epigraf 'Bilitis' 
Orçun Orçunsel  | Seikilos Ağıdı Bela Bartok |  Romen Dansları
ARA
Fikret Amirov |  Flüt ve Piyano için 6 Parça
Otar Taktakişvili |  Flüt Sonatı, Do Majör

DUO FİDELİS
"Sadık" anlamına gelen "Fidelis" ismini alan ikili, 1996 yılında sınıf arkadaşı olarak birlikte müzik yapmaya başladı. Öyle ki Zeynep flütten ses çıkarmayı henüz öğrendiğinde, O'na doğaçlamalarla, piyanoda yine Orçun eşlik ediyordu.
20 yıl boyunca müziğe ve birbirlerine duydukları sevgi onları hep paylaşmaya, gelişmeye, yaratmaya iten güç oldu ve gelecek projelerini bu isim altında sürdürmeye karar verdiler.

ZEYNEP KELEŞOĞLU, flüt
1985 yılında İstanbul’da doğdu. 1996 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Halit Turgay ile başladığı flüt eğitimine 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda devam ederek 2007 yılında mezun oldu.İngiliz flütist William Bennett’in yaz akademisi başta olmak üzere, Emmanuel Pahud, Davide Formisano, Andrea Oliva, Robert Winn, Jean Ferrandis, Nicola  Mazzanti, Siobhan Grealy gibi dünyaca ünlü flütçülerin ustalık sınıflarına katıldı. 29. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali, Genç Solistler Dizisi kapsamında “Dolce Quartet” ile konser verdi. Aynı grupla 2001 yılının Nisan ayında Edirne’de düzenlenen Genç Müzisyenler Oda Müziği Yarışması’nda dereceye girdi.2002 yılında İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın düzenlediği Genç Solistler Dizisi’nde  yer almaya hak kazandı.Üyesi olduğu “Marsyas Flüt Dörtlüsü” ile İş Sanat Kültür Merkezi’nin oda müziği dalında düzenlediği seçmeleri kazanarak, 2003 yılında ‘Parlayan Yıldızlar Serisi’nde konser verdi.2008 yılında katıldığı seçmeleri kazanarak Amerika’da düzenlenen Sieur Du Luth Müzik Festivali'nde orkestra üyesi olarak yer aldı.2009 yılında İstanbul Klarnet Korosu ile Cecile Chaminade’ın Concertino’sunu, 2012 yılında Eskişehir Büyükşehir Belediye Senfoni Orkestrası eşliğinde Flütist Halit Turgay ile Franz Doppler’in ‘Rigoletto’ Fantasy adlı eserini seslendirdi. 2013 ve 2014 yıllarında düzenlenen Ayvalık Uluslararası Müzik Festivali'nde solist olarak  ve oda müziği konserlerinde yer aldı.Akbank Oda Orkestrası, Filarmonia İstanbul ve Şişli Senfoni Orkestrası’nda görev almış; 2008 yılından beri Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nda solo piccolist, 2011 yılından beri de Orkestra’Sion’da solo flutist olarak görevini sürdürmektedir. 2001 yılından bu yana Marsyas Flüt Dörtlüsü'nün ve 2014 yılında kurulan Trio Pax ve Orient Ensemble'ın üyesi olup, aktif olarak konserler vermekte ve festivallerde yer almaktadır

ORÇUN ORÇUNSEL, piyano
İstanbul’da doğan Orçunsel, 4 yaşında İ.Ü. Devlet Konservatuarı’na girerek ilk piyano çalışmalarına başladı. Daha sonra M.S.G.S.Ü. Devlet Konservatuarı piyano bölümünden, Zeynep Yamantürk ile çalışarak 2004 yılında mezun oldu. Kompozitör Ali Darmar ve Devlet sanatçısı Piyanist Prof. Ayşegül Sarıca ile çalışmalarının anı sıra Dünya çapındaki piyanist ve pedagog Stephen Kovacevich başta olmak üzere, Thomas Yee ve Hanry Faures’in çalıştaylarına katılarak sanatçılardan büyük ilgi gördü. Çeşitli Uluslar arası yarışmalarda dereceler alan sanatçı, 2007 yılında ALV Bursu ile Salzburg yaz akademisine giderek Karl-Heinz Kammerling ile çalışmıştır. Özellikle transcription-düzenleme alanında kendisini yoğunlaştırarak çalışmalar yapmaktadır. İlk kompozisyon çalışmalarına 8 yaşında başlamış, bu yönde kendini geliştirmiş ve hâlen Dünya'nın çeşitli yerlerindeki birçok konser için kompozisyon ve düzenleme yapmakta, film müzikleri bestelemektedir. Orkestra şefliği çalışmalarına Devlet Sanatçısı Prof. Gürer Aykal ile 
M.S.G.S.Ü.D.K. yüksek lisans programında başlamış, 2007 yılında İzmir Dokuz Eylül Senfoni Orkestrası’nı yönetmiş, aynı yıl CRR Senfoni Orkestrası ile Muhsin Ertuğrul Sahnesinde perde açan Yalçın Tura’nın “Leyla ile Mecnun” Operasında şef yardımcılığını üstlenerek temsillerden bazılarını yönetmiştir. 2008 ve 2009 yıllarında Cem Mansur yönetimindeki Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası'nın şef yardımcılığını üstlenmiş, daha sonra da Antalya Davlet Senfoni Orkestrası, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Mersin Oda Orkestrası ve Budapeşte Radyo Senfoni Orkestrası'nı yönetmiştir. 2008 yılından bu yana, Istanbul’da kurmuş olduğu Orchestra’Sion ile düzenli konserler veren Orçun Orçunsel, bu orkestranın daimi şefliğini ve Genel Sanat Yönetmenliğini yapmaktadır. Orchestra'Sion ile, Dünya çapındaki büyük piyanist Paul Badura-Skoda başta olmak üzere, Andrei Gavrilov, Dimitri Ashkenazy, Aleksander Rudin, Ayşegül Sarıca, Cihat Aşkın, Toros Can, Borusan Quartet, Bülent Evcil ve Özcan Ulucan gibi solistlerle aynı sahneyi 
paylaşmıştır. Bu orkestra ile Mahler – 4. Senfoni'nin oda orkestrası versiyonu gibi eserlerin Türkiye'deki ilk seslendirilişini yapan Orçunsel, bir yandan Orchestra'Sion ile Dünya çapındaki büyük virtüözleri ağırlamaya devam etmekte, konuk şef olarak davet aldığı orkestraları yönetmekte, kompozisyon çalışmaları, düzenlemeler ve film müzikleri yapmakta, aynı zamanda da konser piyanisti olarak kariyerini sürdürmektedir.
30 Nisan 2017 Pazar, saat: 20:00
Seray Kalelioğlu piyano

Piyanist Seray Kalelioğlu, Avusturya’lı besteci ve virtüöz piyanist Johann Nepomuk Hummel’in solo piyano yapıtlarından derlenen bir program ile Mozarthaus’ta klasik müzikseverler ile buluşuyor.

Program:
Johann Nepomuk Hummel (1778 –1837)
Alla Polacca NC01Allegretto Grazioso-Gigue NC02
An Alexis NC03
Andantino NC04
Assembly Waltz NC05
Six Pieces Faciles, Op.42Variations on a Theme of Vogler “Castor&Pollux” Op.6
Variations on Tyrolienne NC 16
Variations on a Theme by Cherubini Opera “Les Deux Journees” Op. 9
Variations on a Theme by Gluck “Armide” Op.57 

Resital süresi: 55 dakika
SERAY KALELİOĞLU, piyano
1987 yılında İstanbul'da doğan Seray Kalelioğlu, piyanoya 7 yaşında başladı. 1995-2000 yılları arasında TRT Çocuk Korosu'nda korist olarak yer aldı. 1996 yılında Portekiz'in Figuera da Foz şehrinde gerçekleşen Çocuk Şarkıları yarışmasına solist olarak katıldı ve "Dostluk ve Barış Ödülü"ne layık görüldü. 2001-2005 yılları arasında, tam bursla kabul edildiği İstek Belde Güzel Sanatlar Lisesi'nde piyano ve keman dallarında çalıştı. 2005 – 2009 yılları arasında, Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliğinde Dilek Yonat Batıbay ile piyano öğrenimini sürdürdü. 2007-2008 eğitim döneminde Erasmus Değişim Programı kapsamında Polonya'daki Gdansk Müzik Akademisi'nde okudu. 2008 yılında Türkiye'ye dönen Seray Kalelioğlu, İris Şentürker ile piyano çalışmalarına devam etti ve bu tarihten itibaren yurtiçinde çeşitli projelerde yer aldı. İstanbul Devlet Tiyatrosunda “Bir Şehnaz Oyun”da piyanist olarak görev aldı. NTV'nin İstanbul Modern'de çektiği "Sarkis Belgeseli" ve "Sarkis Sergisi"nde Scriabin'in Op.2 No.1 Etüdüyle yer 
aldı. Çeşitli kurumlarda piyano öğretmenliği yaptı. Kültür Üniversitesinde, müzik direktörlüğünü üstlendiği “Bir Şehnaz Oyun” adlı eserde aynı zamanda piyanist olarak yer aldı. 2010 yılında Amerika, Minnesota'da Prof.Katherine Faricy ile piyano çalıştı. Yüksek lisans çalışmalarına ITÜ MIAM’da Jerfi Aji ile oda müziği, Ayşegül Sarıca ile piyano’da devam etti. Piyanist Nelly Ben-Or ve çellist Selma Gökçen ile piyano üzerinde Alexander Tekniği, Edna Golandsky ile Taubmann Tekniği çalışmaları ve Hüseyin Sermet ile masterclass çalışmaları gerçekleştirdi. Piyanist Seray Kalelioğlu, Caddebostan Kültür Merkez, Kozyatağı Kültür Merkezi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Arsu Sahne ve Yeldeğirmeni Sanat gibi önemli mekanlarda resitaller düzenlemiştir.

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
İleti Haber: MozarthausSanat ve Konser Evi 

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.