Muzaffer Çarpan: HARBİYE TÜRKİYENİN ÇİN SEDDİDİR….

0

 

HARBİYE TÜRKİYENİN ÇİN SEDDİDİR….

Bir tesadüf eseri elime geçen EKİM 2006 Tarihli "Doğu Türkistan'ın Sesi" adlı dergiyi okurken beni çok etkileyen ve duygulandıran kısa bir makaleyi,konunun da çok güncel olması nedeniyle, mutlaka sizlerle paylaşmam gerektiği inancıyla kaleme aldım.Malumları 15 Temmuz Darbe Teşebbüsü sonucu Askeri Lise ve Harp Okullarının kapatılması ile ilgili yoğun bir yandaş propagandası başlatılmış bulunmaktadır..
Alıntı yaptığım bu makalenin yazarı E.Albay Sn.İlhan Çiloğlu..Sözü daha fazla uzatmadan sizleri Sn.Çiloğlunun anılarına bırakıyorum..

"Mezuniyetimizin 45 nci yılında(1996),1951 yılı mezunları olarak devre arkadaşlarımızla birlikte Şanlı Yuva Harbiyeyiziyaret etmiştik.Ziyaret esnasında Okul Şeref Defterini de inceleme imkanı olmuştu.Ben bu incelemede okulumuzu kimlerin ziyaret etmiş olduğunu merak ve şaşkınlıkla öğrenmiş oldum..

Şeref Defterinde imzası bulunanlar arasında İstanbul'da tanışıp sohbet ettiğim merhum İsa Yusuf Alptekin'de vardı. İsa bey Çin-Japon Harbi esnasında Çin'in Doğu Türkistan bölgesinde yaşıyordu. Bu bölge Sovyet Rusya'nın işgali altında bulunmakta idi. Çin bölgenin kendilerine devri için Müslüman âleminin yardımını sağlamak çabası içinde idi. Bu maksatla Çin Milletvekilleri ile birlikte İsa Yusuf Alptekin'de Türkiye ye gelmiş ve Harbiyeyi ziyaret etmişti..Bu ziyareti esnasında aşağıda(konulmadı)Çince yazılı notunu da bizlere armağan etmişti.
Ben merak saiki ile belgeden bir suret alarak İstanbul Aksaray'da Doğu Türkistan Türkleri Vakfı'na gittim ve Çince bilen soydaşlarımıza bu metni tercüme ettirdim.Yazının 9 Haziran 1939 yılında yazıldığı ve metin olarakta merhum İsa Yusuf Alptekin tarafından "HARBİYE TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN ÇİN SEDDİ'DİR" Ifadesinin yazıldığını belirttiler…Bu şaheser benzetmeyi yapan İsaYusuf Alptekin'i saygı ve rahmetle anıyor tüm Harbiyelilere bu gerçeği bir kez daha hatırlatmaktan onur duyuyorum".

Evet sayın komutanım,

Bütün ömrünü halkının özgürlük ve bağımsızlık mücadelesine adamış bu saygıdeğer Zat'ın yaklaşık 77 yıl önceki Çok isabetli tesbitini bizlere aktarma gayretinizden dolayı ben de size şükranlarımı arz ediyorum..

Görülüyor ki bazı çevreler bu benzetmeyi daha önceden idrak edip faaliyet alanlarını bu şanlı Ordu ve kaynağına yöneltmişler,kirli emelleri için bu gencecik beyinleri hiç esirgemeden kendi ihtiraslarına alet etmişler bile…

Evet gelelim şimdiye,,,,

Türk Silahlı Kuvvetlerini Tarihi bağlarından,Türk gelenek ve göreneklerinden koparmaya çalışanlar, değişiyoruz diyeTürkiye Cumhuriyeti tarihinin temel taşlarıyla oynayanlar, bu vesile ile 2 nci Dünya Harbi esnasında yüzbinlerde Kırım ve Ahıska Türkünün Sibirya Steplerine sürgününü görmezden gelerek Ermeni Tehçirini ve Açılım adı altında Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında, Türkiye Cumhuriyetini parçalamayı düşünenlere ve tüm Emperyal aleme ithaf olunur ki;

Mensubu ve mezunu olmaktan büyük onur duyduğum TSK ve onun Şanlı Yuvaları Harb Okulları Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ÇİN SEDDİ'dir…

Şu hiçbir zaman unutulmamalıdır ki, bu konuda yapılabilecek hataları Tarih hiçbir zaman affetmeyecektir…

Saygıyla Arz olunur……
Muzaffer Çarpan
E.Tuğgeneral.

evetbenim sanat güneşi logo

HARBİYE MARŞI

YAZI KAYNAK:İleti
Engin Demirkollu
engindemirkollu@gmail.com

evetbenim4

 

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.