ÖZEL TİYATROLAR 2013-2014 SANAT SEZONU BAŞVURULARI

ÖZEL TİYATROLAR

2013-2014 SANAT SEZONU BAŞVURULARI

 

– Özel tiyatroların 2013-2014 sanat sezonunda gerçekleştirecekleri projelerine yönelik başvuru süresi 15 Temmuz 2013 Pazartesi günü başlayıp 15 Ağustos 2013 Perşembe günü saat 12:00’de sona erecektir.

 

– Başvuruların bizzat veya posta yoluyla  Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’ne (Roma Meydanı Hipodrom Cad. 06330 Hipodrom/ANKARA) iletilmesi gerekmektedir. Postadaki gecikmeler Genel Müdürlük sorumluluğunda değildir. Başvuru süresi dışında Genel Müdürlüğe ulaşan başvurular iade edilir. 

 

– Başvuru için gerekli bilgi ve belgelerden herhangi birinin eksik veya belgelerin herhangi birinin imzasız olması durumunda başvuru işleme alınmayarak iade edilecektir.

 

– Başvurular, aşağıda belirtilen kategorilerin birinde ve bir proje ile yapılacaktır. Başvuru belgeleri için tarafınıza uygun kategorinin üzerine tıklayınız.

 

– PROFESYONEL TİYATROLAR

6102 sayılı Türk Ticaret Kanununa göre “tacir” sayılan özel tiyatrolar bu kategoride başvuru yapabilir.

 

– PROFESYONEL ÇOCUK OYUNU TİYATROLARI

6102 sayılı Türk Ticaret Kanununa göre “tacir” sayılan ve çocuk oyunu projesi gerçekleştirecek olan özel tiyatrolar bu kategoride başvuru yapabilir.

 

 

– AMATÖR TİYATROLAR

Profesyonel tiyatrolar kapsamına girmeyen tüzel kişiler, gerçek kişiler, dernekler veya yerel yönetimler tarafından kurulan özel tiyatrolar bu kategoride başvuru yapabilir. Amatör tiyatrolar kategorisinde çocuk oyunu projesi ile başvuru yapılamaz.

 

 

– GELENEKSEL TİYATROLAR

Genellikle kukla, meddah, karagöz ve ortaoyunu gibi geleneksel gösteri türlerini sahnelemek üzere kurulan özel tiyatrolar bu kategoride başvuru yapabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir