Red Bull Müzik Festivali İstanbul

0

Red Bull Music Festival Istanbul: East vs. West
28 Eylül 20:30 – Turkcell Sahnesi
Konser
20:00 Kapı Açılış
21:00 Kamufle ve Dostları
22:30 Little Simz
00:00 Zebra Katz
01:30 Ezhel
East vs West İki Yaka Tek Sahne: Günün Yıldızı Hip Hop

Doğu yakası mı, Batı yakası mı? Hip hop tarihinin en can alıcı sorusu. Peki ya ikisi birden hem de tarafsız bir bölgede buluşurlarsa? 28 Eylül’de Red Bull Music Festival İstanbul kapsamında karşılaşacağımız tam olarak böyle bir şey. Bir MC ve bir beatmaker, biri Doğu’dan biri Batı’dan. Bu bir kapışma değil, dostluk buluşması, hem de Boğaz’ın üstünde usulca yolculuk yaptığın esnada. Epey merak uyandırıcı değil mi?

Türkiye hip hop sahnesinden yıldız isimlerin katılımıyla Kamufle ve Dostları performansı, Ezhel’in dillere destan canlı sahnesi, İngiltere’nin son yıllardaki en başarılı kadın MC’lerinden Little Simz ve aktivist kimliğiyle de tanınan, Gorillaz’ın Humanz albümünde üç düetle yer alan Amerikalı rapper Zebra Katz bizi bekleyenler arasında.

20 yılı aşkın süredir müziği ve müziği çağdaş kılan yenilikçi zihni destekleyen Red Bull Music, yepyeni bir festivalle İstanbul’a ses getirecek. Festival, şimdiye dek New York, Los Angeles, Johannesburg, Sao Paulo, Viyana gibi noktalarda hem bulunduğu kentin kültürel ve müzikal dinamiklerini harekete geçiren hem de küresel bir dil yakalayan programlar hazırladı. Şimdi benzeri bir formülle 26 – 30 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da eyleme geçiyor.

5 güne yayılan 4 farklı konsept, film gösterimleri ve 2 farklı sergi ile 60’a yakın sanatçının sahne alacağı kapsamlı bir program var önümüzde. Şehrin iki yakasında aşina olduğumuz mekanların yanı sıra ezber bozan ve yeniden keşfedilmeyi bekleyen konser noktaları da bu şovlara ev sahipliği yapacaklar.

Bu kapsamlı program tam 7 ayrı mekanda farklı disiplinleri festivalin özel temaları altında bir araya getirecek. Cazdan hip hop’a elektronikadan rock’a çeşitli tarzları, görsel ve işitsel türlü disiplini festival şemsiyesi altında bulabileceksin. Üstelik bu esnada kentli müzisyenleri dünya yıldızlarıyla aynı sahnelerde izleyeceğiz. Sıra dışı iş birliklerine, beklenmedik performanslara da hazırlıklı olmakta fayda var. Beş gün boyunca şehrin iki yakasında müziğin ayak izlerini takip ederek festival ruhunu doyasıya yaşamaya hazır ol!
Detaylar festivalin resmi sitesi RedBullMusic.com/Istanbul adresinde, biletler ise Mobilet’te.

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın
Bilgi: Zorlu Center PSM – basın Bülteni

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.