TİYATRO GAZETESİ 28.sayısıyla okuyucularıyla buluştu.

 

SANAT RUHUMUZU ONARIR

tiyatro gazetesi

28.sayısıyla okuyucularıyla buluştu

 

 
 
        Tiyatro Gazetesi köşe yazarları, birçok oyun ve festival haberi ve çeşitli konularda yapılan röportajlarla 28.sayısıyla okuyucularıyla buluştu.
 
        Nazif Uslu yönetimindeki Tiyatro Gazetesi’ nde; Tamer Levent’ in “Gezi Parkı Kültürü”, Yaşam Kaya’nın“ ’Gezi Parkı İsyanı’ ve ‘Türkiye Sanat Kurulu Modeli’ “ , Erhan Özçelik’in “Gezi-Yorum” , Ceren Olpak‘ın “Sabittim.Gezindim.Umuyorum.”, Özlem Şengün’ ün“Bütün Tepkilerimizi Çaldılar Ve Büyüdük”  , Halit Karaata’nın “Cühelanın Narası” , Nazif Uslu’nun  “Ruhumuzu Onarmak Bir İhtiyaçtı”, Cenk Behram Su’nun  “Armatör Amatörlerin Masalıdır”, Gülşah Özemir Koryürek’in “Diren Tiyatro! Değişsin Tiyatro! Yılın Tiyatro Teması Toplantısına Y Noktasından Bir Bakış” başlıklı köşe yazıları yer aldı.
 
       Köşe yazılarının yanı sıra birçok röportaj yapıldı. Bu röportajlar şunlar; Melek Yaman’ın Dortmund Theater ile yaptığı röportajı, Birgül Yeşiloğlu Güler’in Bursa Baro Tiyatrosu Tiyatro Advocato başlıklı Tiyatro Advocato’nun kurucularından İzzet Boğa ile yaptığı röportajı,Cansu Kafalı’nın Genç Denizli Tiyatro Kulübü eğitmenlerinden Ozan Özdemir ile yaptığı röportajı yer alıyor.
 
        Nurhan Uslu’nun Ordu Belediyesi ve TOBAV’ın birlikte düzenlediği 9.Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali gözlemlerini aktardığı yazısı ve “Yazmak Ne Zor Bir Eylem” başlıklı haber-yorumu ,  Coşkun Çetinalp’in  Muhsin Ertuğrlu’dan 50 yıl sonra, Hilmi Zafer Şahin başlıklı yazısı, Şirin İnci’nin Gezi Parkı olaylarıyla ilgili düşüncelerini aktardığı yazısı “Sınır”, Erkul Eğilmez’in “Gezerken Cesetleşen Sahne” adlı mini hikayesi, Şirin İnci’nin “Geçmiş Zaman Olur Da,Geçen Değil Kalan Olur” yazı dizisinin ikincisi “Kalanlara…”  28.sayımızda yer aldı.
 
      Ayrıca  Devrim Kılıç ‘ın “Hayalbaz” başlıklı seri söyleşilerinin  bu sayıdaki konuğu yönetmen Kemal Başar oldu. Tuğba İlmaz ,Devlet Tiyatrosu oyuncularına Gezi Parkı sürecine ilişkin düşüncelerini sordu ve aldığı cevapları yazdı. OYÇED 2013-2014 sezonu tema toplantısı yapıldı. Belirlenen tema; “Değişmekte Dünya Değişsin Tiyatro Anladık Ki Vazgeçilmeyen Barış” oldu.Tema toplantısının katılımcılarının özet konuşmalarını, Memet Ali Alabora’nın Gezi Parkı eylemlerinden sonra kendisine yöneltilen suçlamalara karşı yaptığı basın toplantısı bildirilerini,  Mersin temsilcimiz Mehmet Koçak’ın Mersin ilimizdeki tiyatro oyunlarından derlediği haberleri ve birçok oyun, yarışma  ve festival haberini okuyucularıyla buluşturdu.
 
Tiyatro Gazetesi,  tüm temsilciliklerden , Mephisto, Pandora, kitap evlerinin yanı sıra  Kitapsan kitap evlerinden (Adana,Mersin, Konya İzmir Ankara ) temin edebilirsiniz.
 
Abone olmak veya eski sayılara ulaşmak için  www.tiyatrogazetesi.org
0212-621 81 87
 

Haber kaynak: 

tiyatro gazetesi <tiyatrogazetesi@gmail.com>
Haber düzenleme: Tevfik Yalçın evetbenim
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir