YAZ KARMA SERGİSİ: Evin sanat galarisi

YAZ KARMA SERGİSİ

12 Temmuz- 28 Eylül 201


Zulal
 

Resim ve heykel sanatımızın ustalarına açtığı sergilerin yanı sıra genç sanatçılara desteği ile de onaltı yıldır Türk Plastik Sanatı’nın vazgeçilmez merkezi olan Evin Sanat Galerisi 12 Temmuz- 28 Eylül 2012 tarihleri arasında farklı kuşaklardan sanatçıların eserlerini sanatseverlerle buluşturuyor.

Sergide Nuri İYEM’in resimlerine, seramik sanatına elli yılı aşkın bir süre olağanüstü eserler kazandırmış Nasip İYEM’in özel koleksiyondan işleri eşlik ediyor. Türk resminin en büyük ustalarından Neş’e ERDOK’un resimlerini de bu karmada izlemek mümkün.

Heykel sanatımızın en önemli sanatçılarından Rahmi AKSUNGUR ve Mehmet Aksoy, karma sergiyi üç boyutlu işleriyle zenginleştiriyor.

Figür geleneğini günümüz anlayışıyla yorumlayan orta kuşağın en başarılı sanatçıları Temür KÖRAN ve Hakan GÜRSOYTRAK farklı dönemlerine ait resimleriyle izleyiciyle buluşuyor.


Temür Köran

Sağlam deseni, uyumlu ışık ve renk anlayışı ile ürettiği yapıtlarıyla tanınan Cansen ERCAN ve resimlerinde kadın bedenine alternatif bir bakış getiren Zulal’in güçlü portreleri de bu sergide izlenebilir.
Genç sanatçılardan Emin TURAN, Hakan CİNGÖZ, Setenay ALPSOY ve Aylin ZAPTÇIOĞLU‘nun eserleri de yaz karmasında sergileniyor.


Aylin Zaptçıoğlu
 

Yaz Karma Sergisi 12 Temmuz- 28 Eylül 2012 tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi’nde gezilebilir.

Haber kaynak: Eda Çekil eda@evin-art.com
Evin Sanat Galerisi
Büyük Bebek Deresi Sokak No:13 Bebek 34342 İstanbul
Tel:+90(212)26581 58 Faks:+90(212)257 76 75
www.evin-art.com  galeri@evin-art.com
Haber düzenleme: Tevfik Yalçın evetbenim
evetbenim@gmail.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir