YURTTAŞIN ÇAĞRISI

 

BU KEZ " ÇAĞRIYI " 
TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARI OLARAK BİZLER YAPIYORUZ !…


 

 

Sayın  Tevfik Yalçın,
 
Karşıyaka-İzmir'de faaliyet gösteren, 50 civarında Demokratik Kitle Örgütü olarak bir araya gelerek " Karşıyaka Cumhuriyet Birliği " ni oluşturduk..
Amacımız bu iktidardan kurtulmak ve Türkiye Cumhuriyeti Devletimize sahip çıkmak. 
Ve bu hedefe ulaşmak üzere, memleketin kurtuluşu için bir araya gelmesi gereken siyasetçi-aydın-gazeteci-yazar- akademisyen-asker-sanatçılara " YURTTAŞIN ÇAĞRISI" başlığı ile bir davet metni hazırladık..Bu çağrı metnimizi 200 e yakın isme göndereceğiz. 
Yurttaşın Çağrısını ilk adım olarak, 17 Ocak 2015 Cumartesi günkü " Sessiz Çığlık " eyleminde tüm katılımcılara duyurduk. Bu çağrıyı basın yoluyla, e-posta-faks-telefon ve mektup yoluyla da tekrar tekrar yapacağız…
 
İkinci adım olarak belirleyeceğimiz en yakın bir tarihte çağrı metnini gönderdiğimiz kişileri İzmir'e davet edeceğiz…
 
Türkiyenin kaderi vatan için çabalayan değerli insanların bir araya gelerek, meclise girme yolunu bulmalarına bağlıdır… 
 
Ve yurttaşlar olarak artık durum tespiti duymak istemiyoruz.. 
Artık bu çabaların sonucunu MECLİSTE  GÖRMEK İSTİYORUZ…
 
Çağrımız bu hedef içindir…
Bu çağrı Yurttaşın çağrısıdır ve bu sebeple çok önemlidir…
Vatan mevzu bahisse gerisi teferruattır sözünün gereğini yerine getirmektir…
 
Yurttaş Çağrısı metnimizi lütfen dikkatle okuyunuz ve önemseyiniz. 
Sesimizin duyurulması için sizlerin emeği ve katkısı çok önemlidir.
 
Artık nefeslerimiz kesiliyor, yüreklerimiz daralıyor…
 
Saygılarımıza,
Karşıyaka Cumhuriyet Birliği Adına
Engin Demirkollu Sarıkartal

 

     " YURTTAŞIN ÇAĞRISI "

Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde emperyalizme karşı kazanılan bir savaş ve sonrasında yapılan devrimlerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz, her geçen gün kuruluş ilkelerinden ve O'nun gösterdiği çağdaş uygarlık hedefinden uzaklaşmaktadır.

İktidarı ele geçiren güçler halkı maddi ve manevi yönden yoksullaştırarak sömürmekte ve 1938'den başlayan karşı devrim sürecini giderek daha da ağırlaşan baskıcı yöntemlerle sürdürmektedirler.

Ülkeyi yönetenler demokrasi, laiklik, hukuk, adalet, evrensel etik kurallar, sosyal devlet, tam bağımsızlık, insan hakları, düşünce özgürlüğü, inanç özgürlüğü, çağdaşlık, basın özgürlüğü, kadın hakları, kadın erkek eşitliği, bilimin yol göstericiliği gibi temel değerleri tanımamakta ve bunların karşıtı uygulamaları ısrarla gerçekleştirmektedir.

Ülkemiz, emperyalist güçler, onların yerli işbirlikçileri ve terör örgütleri ile pazarlık yapılarak geleceği biçimlendirilen bir ülke haline getirilmiştir. Ulusal birlik tehdit altındadır.

Demokrasinin en temel ilkelerinden olan kuvvetler ayrılığı yok edilmiştir. Meclis, sadece iktidarı ele geçiren gücün, şekilsel yasallığını sağlamaya yaramaktadır, milletvekilleri baskı altındadır ve özgür iradelerini kullanamamaktadır. Yargı kurumlarının adil, tarafsız ve özgür olduğuna kimse inanmamaktadır. Vatandaşların devlete ve ülkelerinin geleceğine olan güvenleri yok edilmiştir.

Bu zor koşularda, 2015 yılında, genel seçimler yapılacaktır. Seçimler yaklaşırken iktidar partisi mevcut durumunu korumakta, muhalefet partileri ise bölünmekle uğraşmaktadır. Bundan önceki deneyimlerimiz, bölünmenin, yeni partiler kurmanın, iktidarın işine yaradığını göstermiştir.

Hiçbir partinin, liderin, siyasetçinin, yazarın, sanatçının, hukukçunun, demokratik kitle örgütünün tek başına bu karşı devrim sürecini durduramayacağını biliyoruz. Ülkemizi Ortaçağ karanlığına götürmeye kararlı, bir baskı rejimi kurmayı hedefleyen bu iktidardan kurtulmak için seçimlerde oylarımızı tek adreste toplamak istiyoruz.

Karşıyaka Cumhuriyet Birliği olarak; demokratik, laik, sosyal ve ulus devletten, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerinden yana olan siyasi partileri, demokratik kitle örgütlerini seçimlerde başarı kazanmak için bölünmemeye, bir araya gelerek kazanmaya davet ediyoruz.

Türkiye’yi çözülmeye sürükleyen ve bu gidişi önlemek için üstüne düşeni yapmakta acizlik gösteren siyaset dünyasını uyarıyoruz. Eğer bizleri sandıkta bölünmeye zorlarsanız, millet bunun hesabını iktidardan değil bu bölünmede payı olanlardan soracaktır.

Oyumuz çok değerli. Bir oyla seçim kazanıldığını biliyoruz. Bu nedenle oyumuzu bölünerek seçime girmek isteyenlere ve bir araya gelme taleplerine duyarsız kalanlara değil, birlikte kazanmayı hedefleyenlere vereceğiz…

BU KEZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARI OLARAK ÇAĞRIYI BİZLER YAPIYORUZ !

HAYDİ ! CUMHURİYET İÇİN ARTIK BİR ARAYA GELELİM, BİRLİKTE MÜCADELE EDELİM VE BİRLİKTE 

KARŞIYAKA CUMHURİYET BİRLİĞİ

HABER KAYNAK: 
Karşıyaka Cumhuriyet Birliği Adına
Engin Demirkollu Sarıkartal
engindemirkollu@gmail.com

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir