DAMLALARIN DANSI, YENİ ÇOCUK OYUNU İBB ŞEHİR TİYATROLARI


 

İBB ŞEHİR TİYATROLARI’NIN YENİ OYUNU:
 
“DAMLALARIN DANSI”

 
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Damlaların Dansı adlı çocuk oyununu repertuarına katıyor. Sema Ergenekon ve Gökhan Aktemur’un yazdığı Cengiz Özek’in yönettiği yeni çocuk oyunu Damlaların Dansı, 06-07-13-14 Nisan 2013 tarihlerinde Ümraniye Sahnesi’ndeküçük tiyatroseverlerle buluşuyor.

Doğadaki en güzel canlılardan biri olan Nadide Çiçek solmak üzeredir. Su Damlaları ise ona yardım edebilmek için yeraltından yola çıkarlar. Ancak Nadide Çiçek’e ulaşmak hiç de kolay olmayacaktır. Suyun oluşum evrelerinin bir serüven hikâyesiyle canlandırıldığı oyunda “yardımlaşma, dayanışma ve ortaklık” duygusu vurgulanıyor.

Dramaturgluğunu Dilek Tekintaş’ın, müziğini Mertol Şalt’ın, koreografisini Özge Midilli Aşar’ın, kukla tasarımını Sebahat Çolakoğlu ve Cengiz Özek’in, sahne-kostüm tasarımını Sebahat Çolakoğlu’nun, ışık tasarımını Özcan Çelik’in, efekt tasarımını Çağrıhan Ordu’nun yaptığı oyunda; Nihat Alpteki, Hülya Arslan, Volkan Ayhan, Seza Güneş, Nurdan Gür, Çağrı Hün, Emre Şen yer alıyor. Oyunu 5 yaş ve üzeri çocuklar izleyebilir.
 
 

 

 

  İBB ŞEHİR TİYATROLARI GENEL PROGRAM:

__________________________________________________________
 
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI MÜDÜRLÜĞÜ
Gümüş Cad. No.3 Harbiye-ŞİŞLİ İSTANBUL
Basın Ve Halkla İlişkiler – 0212 455 39 34 – 0212 455 39 35 / Faks: 0212 449 51 41
https://www.facebook.com/istanbulsehirtiyatrosu
https://twitter.com/sehir_tiyatrosu
e-mail: basin.yayin@ibb.gov.tr web: www.ibst.gov.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir