Rab Şeytana Dedi ki: Tuganlık Festivalinde


 

ÖDÜLLÜ OYUN
“RAB ŞEYTANA DEDİ Kİ”
“1. ULUSLARARASI TUGANLIK TÜRK DİLİ KONUŞAN ÜLKELER TİYATRO FESTİVALİ”NDE

10 Eylül 2012 tarihinde saat 19:00’da M. Karima Nasyonal Gençlik Tiyatrosu

Ufa – Başkurdistan
 

 

 

 
Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri’nden Komedi – Müzikal Dalında “Rab Şeytana Dedi Ki” adlı oyundaki başarılı çalışması ile M. Bozkurt Kuruç En İyi Yönetmen Ödülü’nü alırken, Durukan Ordu’da oyundaki yorumuyla  En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü aldı.
 
Başkurdistan Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı ve Türksoy Genel Sekreterliği işbirliği ile ilk kez bu yıl 6 – 13 Eylül 2012 tarihleri arasında Başkurdistan’ın Ufa şehrinde düzenlenecek olan “1. Uluslararası Tuganlık Türk Dili Konuşan Ülkeler Tiyatro Festivali”ne Ankara Devlet Tiyatrosu “Rab Şeytana Dedi ki” adlı oyunla katılıyor.
 
Festival kapsamında, 10 Eylül 2012 tarihinde saat 19:00’da M. Karima Nasyonal Gençlik Tiyatrosu’nda sahnelenecek olan “Rab Şeytana Dedi ki” nin yazarı Nihat Asyalı, rejisörü M. Bozkurt Kuruç. Dekor tasarımı H. Güven Öktem’e, giysi tasarımı Esra Selah’a, ışık tasarımı Zeynel Işık’a, müziği ise Cem İdiz’e ait. Dans düzeni Cihan Yöntem tarafından hazırlanan oyunda: Buğra Koçtepe, Sinan Pekinton, Durukan Ordu, Fatma Öney, Serhat Elifer, Dilber Evrim Alev Bağcı, Gülden Çelen, Hakan Töngülüs, Nurcihan Ergün, Ozan Hikmet Özcan, Özlem Sayın, Perran Vurdum, Alican Güçoğlu, Ecmel İs, Yağızhan Danış, Yusuf Ozan Demirbaş, Serap Odabaşı ve Seral Uygun’un rol aldığı oyunun orkestrası ise Ayşe Gülüm Sürmen, Fethi Günçer, Zafer Gerdanlı, Gökhan Över’den oluşuyor. 
“Mitolojide ve kutsal kitaplarda yer alan Sysphos ve sabreden Eyüp öykülerinden oluşan müzikli, danslı ve şarkılı bir oyun.”
 
 

 

 
 
 
Haber kaynak: Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü 06050 Ulus/ANKARA Tel: 0312 309 39 20 Tel-Fax: 0312 31195 19
e-mail: basin@dtgm.gov.tr

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir